ניקוי מנדפים

כל עסק אשר עוסק בהכנת אוכל מחוייב במנדף אשר קולט את כל השומנים והאדים המופרשים בעת הבישול/טיגון. חשוב מאוד לנקות את המנדף באופן מקצועי אחת לחצי שנה על מנת לנקות את כל השומנים שהצטברו בו במהלך הבישול/טיגון ולמנוע שריפה שיכולה לפרוץ בקלות יתרה מעודף שומן במנדף.

כמו כן, יש להחליף את הפילטרים כאשר מגיעים למצב סתום. בנוסף, יש להתקין מערכת כיבוי יעודית למנדפים ולבדוק אותה אחת לחצי שנה במקביל לניקוי המתבצע במנדף.

 

 

ניקוי מדפים לבטיחות משרפות

ניקוי מנדפים לפי תקן

מנדפים במטבח תעשייתי הם חובה חוקית וגם צורך מקצועי ואנושי כאחד. באופן רגיל מטבח תעשייתי הוא אזור אפוף אדים, המכילים כמויות גבוהות של שומן, לעיתים שומן שרוף, חומרים שונים שאדיהם עלו מן הסירים והתבניות, מתערבבים זה בזה ויוצרים עומס רב של אדים מרוכזים ובלתי נעימים, אשר גורמים למחנק במטבח כולו ואינם מתאווררים מאליהם. אדים אלו עלולים לאורך זמן לפגוע בבריאות העובדים, וגם בתקינות האוכל שימשיך להיות מיוצר ומעובד במטבח אפוף האדים הישנים הללו. לכן, מחייב החוק להתקין במטבחים תעשייתיים מנדפים, אלו הם מתקני נידוף מלאכותיים מקצועיים, אשר קולטים את האדים העולים במטבח ומנדפים אותם במערכת מיוחדת. באמצעות מערכת נידוף זו יכולים אנשי צוות המטבח לעבוד בבטיחות מלאה, במטבח נטול עומס ניחוחות מטריד. שלהבת כיבוי אש בע"מ מעניקה בין שאר שירותיה גם תחזוקה וניקוי מנדפים, המאפשרים לכל מטבח לשמור על בטיחות מירבית ורעננות מקסימלית.

למה צריך לנקות מנדפים

המנדפים ממלאים תפקיד משמעותי של איסוף פסולת האוויר בחלל המטבח, ואפילו לוקחים חלק באיסוף אדים ושומן העומדים על משטחי העבודה. מטבע הדברים וכמו כל מכשיר ניקוי, במנדפים מצטברים במשך הזמן שכבות של שומן שרוף, אדים סמיכים ואפילו רעילים בגלל הזמן שעבר עליהם במנדף, עם הזמן עלול המנדף להיסתם, ולבסוף להפריש אדים בעצמו מהצטברות חומרים בפתחי הקליטה שלו. ניקוי מנדפים אם כן הוא הכרחי, הן כדי לאפשר למנדפים לבצע את פעולתם ולא לעשות את ההפך, והן כדי לשמור על תקינותם ולא להגיע לידי נזק חסר תקנה. חשוב לדעת שמנדף שאינו נקי ומכיל אדי שומן עלול להיות גורם משמעותי בשריפות במטבח תעשייתי, השילוב בין קצב ספיקת העבודה שלו, צריכת החשמל והאדים הצבורים בו, יחד עם המטבח עצמו על כל תכולתו המועדת להתלקחות מהירה, עלול להיות גורם אסון.

מתי צריך לבצע ניקוי מנדפים

ניקוי מנדפים יש לבצע מדי חצי שנה על פי הקבוע בחוק, ובמידת הצורך במידה ורואים שהם אינם פועלים כראוי כמובן שיש להזמין בדיקה כדי למנוע תקלות או אסונות חלילה.

יש לכם מטבח תעשייתי? זקוקים לבדיקת ותחזוקת מנדפים? השאירו פרטים ונחזור אליכם.

ניקוי מנדפים מחיר סופר משתלם בחברת שלהבת כיבוי אש בע"מ

ניקוי מנדפים מחיר

ניקוי מנדפים, צורך חוקי ואנושי גם יחד בכל מטבח תעשייתי מתוקן, צריך להתבצע מדי תקופה באופן קבוע. חידוש והחלפת פילטרים שנסתמו מעומס אדים ושומנים שעמלו לספוג במשך תקופה ולסנן מתוך המטבח, גם היא פעולה עליה יוכל להצביע איש מקצוע בתחום וכך לאפשר לכל עובדי המטבח לנשום לרווחה, פשוטו כמשמעו. איש מקצוע מומחה גובה על ניקוי מנדפים מחיר שגובהו בסביבות חמשת אלפים, לעיתים יותר ולעיתים פחות. זה תלוי בסוג המנדף, כימי או ביולוגי, וגם במחירון האישי של החברה המנקה על פי המקצועיות והניסיון בתחום שהיא צברה במהלך השנים. ניקוי מנדפים הוא תהליך שחשוב להשקיע בו בבחירת איש מקצוע מסיבות שונות שיפורטו בהמשך המאמר, כך שלעיתים גם אם נדרש להוציא עבור ניקוי מנדפים מחיר גבוה במיוחד, זה יהיה משתלם יותר מהחברות הזולות יותר בתחום. שלהבת כיבוי אש הינה חברה העוסקת מזה שנים בתחום ומתמחית בכל סוגי המנדפים בעבודה בטיחותית ומהירה.

כדאי להוציא עבור ניקוי מנדפים מחיר גבוה?

ראשית, אין כלל אחיד בתחום, כמו בכל החלטה עסקית אחרת ישנם שיקולים רבים, ולעיתים שרלטנים יגבו מחיר גבוה בלי כל התאמה לרמת העבודה שהם מעניקים תמורתו, כך שיש לברר היטב על בעל המקצוע, לשמוע על ניסיונו, לבקש המלצות, וכל כלי שיכול לסייע במציאת איש מקצוע המתאים למטבח התעשייתי שלכם. אולם, חשוב לדעת שעבודה שאינה מקצועית במנדף שלכם עלולה לעלות לכם ביוקר. המנדף הוא מכשור משמעותי במטבח ומורכב מבחינת הליך הניקוי שלו. הוא כולל פתחים, תעלות מעבר, מערכת שאיבה ומערכות נידוף, פילטרים ועוד.

נזקים אפשריים למערכת נידוף

עבודה בלתי מנוסה עלולה לפגוע באופן בלתי הפיך האחד מחלקי המנדף, או לחילופין לדלג על אזורים משמעותיים בניקוי ולהשאיר אותם סתומים עד שלאחר זמן הם יגרמו למנדף להתקלקל לחלוטין ולאבד את האפקטיביות שלו במטבח. החלפת המנדף כולו היא כמובן עניין יקר במיוחד וגם מורכב ודורש זמן וטרדה על חשבון עבודת המטבח, ולכן ניקוי איכותי ובטוח שלו מדי חצי שנה הוא עדיף עשרת מונים.

אם אתם זקוקים לניקוי מנדפים איכותי ומחפשים את החברה שתיקח אחריות מלאה על הפעולה- אל תהססו, צרו איתנו קשר עוד היום ונחזור אליכם עם הצעת מחיר משתלמת וכל הפרטים וההמלצות.

ניקוי מדפים לבטיחות משרפות

ניקוי מנדפים
Micha ZivMicha Ziv
14:56 22 Sep 23
שמחתי לעבוד עם אדם מקצועי,נעים וישרזיו בניה ושיפוצים
אור לגזיאלאור לגזיאל
04:29 19 Sep 23
תודה רבה על שירות מהיר יעיל מקצועי ואיכותי ! מומלץ בחום לכל העוסקים בדבר
אורון ליבנהאורון ליבנה
15:13 18 Sep 23
שירות ברמה אישית וגבוהה מאוד.מענה מהיר מאוד.עבודה מיקצועית מאוד.אני וועד הבית
Nir SalaNir Sala
08:21 13 Sep 23
שירות vip, דיקלה המהממת דאגה לכל פרט ופרט בהליך מול מכון התקנים עד להוצאת האישור המיוחל.רודין כפר יונה
מחסן גורןמחסן גורן
08:04 10 Sep 23
שירות טוב ומהיר
קיבלנו שירות מצוין! הגיעו בזמן (לשטח!), נתנו שירות מעולה ואדיב, היה כיף להכיר גם אתכם, גם מקצועית וגם כאנשים! 🙂
מספר 1 במקצועיות בשירות ובאמינות.דקלה מהממת, מתזכרת באופן קבוע על טיפולים- חוסכת את כל כאבי הראש!כשיש תקלה, דואגת לבעל מקצוע במהירות. ממליצה בחום ואהבה ❤️
ערן כהןערן כהן
10:51 25 Jul 23
חברה מספר אחת בשירות, מקצועיות, יחסי אנוש ברמה הכי גבוה.אנשים טובים חמים, מילה זו מילה!ישר כוח, ממליץ בחום ובאהבה גדולה
js_loader

השאירו פרטים:

עוד בנושא

בדיקת מטפים שנתית למניעת שריפות

התקנת ציוד כיבוי אש

ציוד כיבוי אש הוא אחד הצרכים הבסיסיים של מוסד, בניין או בית עסק. למעשה, המציאות מעידה לצערנו על כך שבכל מקום עלול להתעורר צורך מהיר

קרא עוד »
ניקוי מנדפים

ניקוי מנדפים

כל עסק אשר עוסק בהכנת אוכל מחוייב במנדף אשר קולט את כל השומנים והאדים המופרשים בעת הבישול/טיגון. חשוב מאוד לנקות את המנדף באופן מקצועי אחת

קרא עוד »
חשמלאי בודק

חשמלאי בודק

חשמלאי בודק מוסמך נזכרתם שאתם זקוקים לבדיקה תקופתית למערכת החשמל שלכם, או כל מערכת אחרת? לפני שאתם מתקשרים לחשמלאי הקבוע שלכם, כדאי שתשימו לב לדרישות

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

לשליחת הודעה לחצו כאן!
1
💬 צריכים עזרה?
Scan the code
שלום!
כאן שלהבת כיבוי אש בע"מ,
איך אפשר לעזור?
Call Now Button